Základné princípy pre zdravý život

Naturopati sa pri liečení človeka riadia týmito základnými pravidlami:

1. Nechaj prírodu liečiť – naše telo má silný vrodený inštinktna samo liečenie. Nájdením a odstránením prekážky, ako napr. nesprávne jedlo alebo návyky, môže terapeut posilniť tento proces.

2. Identifikuj a lieč príčinu – naturopati veria, že každýpríznak sa vráti, ak sa nenájde koreň choroby. Namiesto maskovanie symptómov, hľadajú príčinu. Namiesto tabletky od bolesti hlavy sa zisťuje či to má pôvod v nesprávnom držaní tela, dehydratácií, strese alebo v niečom inom.

3. Neubližuj – zaujíma ich bezpečnosť každého klienta a preto: – používajú nenásilné procedúry a produkty – ako napr. výživové doplnky, bylinné tinktúry a homeopatiu, so žiadnymi alebo minimálnymi vedľajšími účinkami – ak je to možné, tak nepotlačujú symptómy, pretože tie sú znakom, že telo sa snaží liečiť. Napríklad pri chrípke sa vám zvýši teplota, vtedy sa treba riadne zabaliť, piť horúce čaje a vypotiť lebo pri zvýšenej teplote tela odumierajú všetky škodlivé baktérie. Ak si dáte iba acylpyrín na zníženie teploty, tak sa baktérie môžu pokojne množiť ďalej. Potrebuje niečo iné. Nie všetci sme pripravení na veľké zmeny a terapeut vám pomôže, aby to bolo pre každého prijateľné

Jedzte také potraviny, ktoré sú pre náš druh biologicky vhodné.

Predstavte si, že ste sa ocitli v Afrike na nejakej planine alebo uprostred džungle. Rozhliadnite sa okolo a vidíte žirafy, hrochy, slony, gorily, šimpanzy, hady, najrôznejšie vtáctvo, levy, gepardy a mnoho iných zvierat. Keď sa vás spýtam, ktorému druhu sme my, homo sapiens, najviac podobný, odpoviete samozrejme, že primátom. Tí sú frugivorovia (plodožravci,, rovnako ako mi, či sa nám to páči alebo nie.

Človek je jediný živočíšny druh, ktorý nevie, čo má jesť. V detskom veku intuitívne vieme, čo chceme jesť. Môžeme prestrieť veľký stôl s rozličnými druhmi jedla, ktoré ľudia jedia a postaviť k nemu malé dieťa. Hádajte ku ktorým jedlám zakaždým zamieria? K ovociu a kvetinám – pestrofarebným a energeticky bohatým jedlám. To preto, že sme frugivorovia a nie omnivorovia. Keby sme skutočne boli mäsožravci, vychutnali by sme si ulovenie živého zvieraťa, jeho roztrhanie a zjedenie v surovom stave…. a ja nepoznám moc ľudí, ktorý by sa v tom vyžívali. Žiadne zviera svoje jedlo pred konzumáciou nevarí. Navyše by po ňom ochorelo a umrelo. Zásadou je neznehodnotiť potraviny ešte skôr tepelnou úpravou, než sa zjedia. a ani nerobiť rozličné ovocné či zeleninové mixované šťavy (šaláty ano), pretože každé ovocie a zelenina obsahuje pomocné látky, tzv. katalizátory, ktoré slúžia na podporu a lepšie strávenie a vstrebanie telu prospešných látok. Pri miešaní sa tieto pomocné látky vo vysokej miere navzájom neutralizujú.

Telo je liečiteľ a energia základom liečby. Jedna z najobtiažnejších častí nášho liečebného programu je práca s mysľou. Dozviete sa vzostupne mnoho aktuálnych a presných informácii o jednoduchom a zázračnom liečebnom systéme Naturopatie a vášho tela veľmi zrozumiteľne, aby ste ich mohli okamžite užívať. Povzbudia vás tiež k premene mysle – toxické myslenie uvoľní miesto prirodzenému a čistému mysleniu!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

© 2021 Best of Natur. Všetky práva vyhradené.

Zoznam prianí

Produkt Product name Cena Stock status
No products added to the wishlist
X