Lekáreň – 33 Diagnóz!

Artróza je všeobecné označenie kĺbových porúch, bolestí a deformácií. Poruchy môžu byť na kĺboch malých i veľkých kostí i chrbtice. Ale toto označenie, ani súčasná liečba neurčuje príčinu, ani spôsob odstránenia. Problematická je aj doba vznikania, ktorá trvá roky, a doba liečby, ktorá trvá ešte dlhšie. Teda skôr nám ukazuje, čo bolo zanedbané, ale pri bolestiach možno od pomoci pôsobením na konkrétne orgány. Obvykle vždy v tom lietajú obličky, ale podľa jednotlivých kĺbov sa do hry zapájajú ďalšie orgány. Predovšetkým neúcta k sebe. Predsa iba hlupák sa stravuje tak, že to má vážne následky, zaobchádza so sebou tak, že na to doplatí. Pri bolestiach kĺbov palca u ruky sa jedná o pľúca, ukazovák je hrubé črevo, prostredník, prstenník a malíček sú žily, srdce a tenké črevo.

Liečenie: Problémy zápalové v pohybovom aparáte riešia Schindeleho minerály ale aj Mumio, taktiež POLYARTRITÍDA kapsule 150 kapsúl 23.-€

Duševná príčina: Pocit, že ma nikto nemá rád. Kritika, nenávisť.

Pozitívne tvrdenie (afirmácia): Som ochotný mať sa rád a byť so sebou spokojný.

Bolesťou v bedrách sa nezbavíte totálnej protéze bedrového kĺbu. Zbavíte sa jej liečením pečene, žlčníka a žlčovodov a rozpustením žlčníkového blata, piesku a kamienkov. Veľmi dôležitá záležitosť je aj stav močových ciest a mechúra, práve ten sa veľmi podpisuje na stave bedier, podobne ako žlčník.

Liečenie: Ayurvédsky čaj-Varuna, Sibírska huba Čaga

Duševná príčina: Vina. Ustrnutie v problémoch minulosti a túžba mať odvšetkého pokoj.

Pozitívne tvrdenie: Zbavujem sa minulosti. Som slobodný, aby som mohols láskou v srdci postupovať vpred. Teším sa z každého dňa

Problém s bedrovým kĺbom je jednoznačne záležitosť žlčníka. Liečenie žlčníka neznamená ho odrezať! Ak už k tej endoprotéze došlo, nehnevajte sa na chirurga. Ten len zachraňuje, čo spackal jeho kolega internista… Nie. Spackal to výživár. Všetky chrupky potrebujú živiny spolu s kolagénom a ten sa tvorí iba pri prítomnosti vitamínu C a D. To v nadmerne varenej výžive nenájdeš. Strava má mať 1/*2 surovú, 1/3 varenú, zvyšok tekutiny!

Liečenie: Sibírska huba Čaga, HEPAN protect, Mumio, Schindeleho minerály – zeolit, balzam Zázrak Chaš, balzam Čagy

Možná príčina: Nesú telo v dokonalej rovnováhe. Stimulujú pohyb vpred.
Pozitívne tvrdenie: Teším sa z každého dňa.

Bolesti v kolenách sú buď od kľačania na kukurici či hrachu, alebo od niečoho iného: obličiek, močového mechúra, pečene, žlčníka, pankreasu alebo žalúdka. Vždy je možné bezpečne rozoznať, od ktorého konkrétneho orgánu to je. Predovšetkým od tých potravín ktoré tvoria veľa kyseliny močovej za súčasného nedostatku tekutín. Mäsá na večeru sú nevhodné už nepiješ toľko aby si v noci 7x neišiel na vycikanie sa, aby si sa toho zbavil – ukladá sa kyselina močová do kĺbov kolien a bedrových, vydiera ich a vzniká
veľmi bolestivá artritída a artróza vlastnou hlúposťou ! – neúctivým správaním sa voči sebe! a nie, ako mi povedala má obvodní údržbářka, že od veku. “Ale pani doktorka,” skoro som sa vydesil, “veď je mi ešte len tridsaťpäť!” “No a čo, veď to majú aj mladšie” zdôvodnila mi vekovú diagnózu. Pred takýmto zdôvodnením som kapituloval a potom som sa zmohol už len na jedinú otázku: “A ako to, že ma bolí pravé koleno a ľavé nie a obe sú rovnako stará?” Chvíľu na mňa pozerala ako na niečo škaredého a zrejme hľadala zodpovedajúce vysvetlenie, až ho našla: “Nebuďte drzý!” Bolesť prešla, keď bolo koleno asi o dva mesiace staršie. Bolo to od pečene. O kolená sa okrem žlčníka ešte delí pečeň a slezina.

Liečenie: Sibírska huba Čaga, HEPAN protect, Mumio, Schindeleho minerály – zeolit, Balzam Čagy

Možná príčina: Predstavuje hrdosť a ego. Akúkoľvek bolesť považujem zapríznak viny – vina si vždy hľadá trest a trest bolí. Chronické bolestipochádzajú z chronickej viny, často ukrytej tak hlboko, že o nej už dávnonevieme Je treba odpustiť tým, ktorý za krivdou stoja ale hlavne sebea s láskou ku vlastnej bytosti. Vina je úplne neužitočný pocit.

Pozitívne tvrdenie: Som pružný a prispôsobivý. S láskou si odpúšťama zbavujem sa všetkej viny. Nemá pre mňa význam.

U chrbtice

Možná príčina: Predstavuje životnú oporu. Viem, že život mi je vždy oporou.
Liečenie chrbta: Komplexne od základu účinkuje Mumio a Schindeleho minerály. Z balzamov je najlepšie je Biele mumio balzam, Čaga balzamZázrak Chaš balzam, Šungit balzam z Ruska.

Bedrová

Možná príčina: Pocit viny. Ustrnutie v problémoch minulosti.
Pozitívne tvrdenie: Zbavujem sa minulosti. Som slobodný. S láskou v srdci postupujem vpred.

Hrudná

Možná príčina: Nedostatok citovej opory. Pocit, že ma nikto nemá rád.
Pozitívne tvrdenie: Mám sa rád a som so sebou spokojný.

Krížová a kostrč

Možná príčina: Strach z peňazí. Nedostatok finančnej podpory.
Pozitívne tvrdenie: Všetko, čo potrebujem, vždy dostanem. Som v bezpečí.

Krčná

Možná príčina: Odmietanie vidieť druhú stránku problému. Tvrdošijnosť a nepružnosť.
Pozitívne tvrdenie: Pružne a ľahko vidím všetky stránky problému. Som v bezpečí.

Zakrivená

Možná príčina: Strach a snaha lipnúť na starých myšlienkach. Nedôvera v život. Nedostatok mravnej čistoty.
Pozitívne tvrdenie: Zbavujem sa všetkého strachu. Verím v správny chod života. Viem, že život je tu pre mňa. S láskou stojím rovno a vzpriamene.


Je to už trochu komplikovanejšie, každý stavec má prepojenie na jednotlivé orgány a ich funkcie.
Nemyslím, že knižka od bylinkárov by mala zasahovať až do týchto
detailov, a tak pri artróze chrbtice, ale aj pri iných problémoch s ňou je
vhodné navštíviť špecialistu. Ktorí si s tým nevedia rady.


Nezrádzajme nádej trpiacich, riešenia hľadajú u nás, u prírodných zdrojov.
LEKÁR nespojuje choroby, ako následok nesprávnej výživy. Vedia o tom 2
pr.y ! Česť výnimkám.

A čo je to chrípka?

Nech je to ktorýkoľvek kmeň, máte neusporiadané obličky a do toho príde bacil, vírus. Po obličkách pokračuje močový mechúr. Celá chrbtica je problémom močového mechúra. Chrbtica nebolí..

To sú omyly, ktoré medicína produkuje, aby nemusela akceptovať
energetické súvislosti v tele.

Liečenie: Malavit-tinkt Rusko, Fermentovaný tek. včelí peľ, Ayurvéda čaj Varuna

Možné príčiny: Privela udalosti naraz. Psychický chaos. Drobné krivdy. Pozor na presvedčenie typu: „Každý rok chytím v zime chrípku.., či nádchu”, a pod.
Pozitívne tvrdenie: Dovolím svojej mysli, aby sa uvoľnila a uzmierila.
Všade vo mne aj v mojom okolí vládne čistota a harmónia.

Vonkajšie sú močové cesty a vnútorné zas tie obličky. Veľký kĺb pod palcom patrí slinivke. A prsty na nohách od palca k malíčku ovplyvňujú pankreas, pečeň, žalúdok, žlčník a močový mechúr.

Liečenie: Čaga sibírska huba-tinkt., Aurvéda čaj-Varuna
Možná príčina: Predstavuje pohyblivosť a smer.
Pozitívne tvrdenie: Ľahko sa pohybujem vpred životom

Infarkty myokardu nie sú chorobou srdca, ale žil. Lenže chudák srdce. A somár stravník a jeho kuchár ktorí to ignorujú, že sa od teplom poškodených tukov upchávajú cievy až sval nedostane výživu a odumiera – infarkt!

Liečenie: Na vyčistenie ciev SIDERITIS–(doplňujeme), ALKAMIN,
LYMFOTON, Medvedí cesnak tink.
Možná príčina: Srdce predstavuje centrum lásky a bezpečia.
Pozitívne tvrdenie: Moje srdce tlčie v rytme lásky. Cítim sa bezpečne, lebo viem že v mojom živote sa dejú iba správne veci.

Kŕčové žily nie sú “žilovím” problémom.

To len na žilách v určitých miestach sa demonštrujú problémy iných orgánov, najčastejšie pečene.

Kŕčových žíl sa nezbavíte odoperováním a keď, tak len krátkodobo. Vráti sa. Je potrebné liečiť iné orgány, pozri vyššie. Predovšetkým liečiť hlavu aby nepripalovala a inak nepoškodzovala tuky nadmerným teplom, vo
výžive bol dostatok vitamínu P a C-komplex, Rutín.. aspoň 7 základných zložiek – tie spevňujú cievnu stenu. Ak je dostatok netvoria sa výdute – krčové žily.

Liečenie: Divoký Ľan-Ľaničník, Včelý peľ ferm. tek., Medvedí cesnak tinkt.Sibírska huba Čaga tinkt., Rakytníkový olej Altaj Rusko, Pijavica balzam.

Patria väčšinou pečeni, žalúdku, slinivke a žlčníku, okrem už spomínaných obličiek a močového mechúra.

Prišla mi do bylinkárstva pani, najprv sa obzerala po regáloch akoby niečo hľadala, a potom sa opýtala: “Nemáte niečo na kĺby? Veľmi ma bolí, doktor povedal, že je to artróza a že sa s tým nedá nič robiť. Ramená a kolená. Spomenul som si na to, čo som vám povedal v predchádzajúcom odseku, a spýtal sa na jej žalúdok a črevá. “To nemám dobré” priznala, “a tiež trpím zápchou, občas, ale už dlho a zvykla som si a dá sa s tým žiť. Teraz som tu ale kvôli kĺbom.” Mal som chvíľu čas a tak som jej vysvetľoval vzťah medzi zažívaním a orgánmi ktoré ho riadia, a kĺbmi kolien a ramien. Potom pochopila, že v skutočnosti neprišla kvôli kĺbom, ale zlému tráveniu, s ktorým sa za tie roky naučila žiť, ale tým problém nevyriešila a jej telo ju k nejakému riešeniu raz rovnako dotlačilo. Odniesla si bylinky na pečeň a pankreas.

To na pečeň je správne ale iba vtedy ak bude dostatočne zásobovať telo tekutinami. Ak je tekutín dosť, kyselina močová nekryštalizuje ale pomocou pečene premieňa sa na súčasť moču. Pri prebytku tekutín vyciká. Ale čo vyciká ak má málo tekutín? Kockový cukor?

Liečenie: Rakytníkový olej z Altaju a Ruská Čaga tinkt., Altajské Mumio
Možná príčina: Veľa hrdosti a ega a málo pokory. Pocit, že ma nikto nemá rád. Kritika, nenávisť.
Pozitívne tvrdenie: Som pružný a prispôsobivý. Som ochotný mať sa rád a byť so sebou spokojný. S láskou hľadím na svoje okolie.

Krvný tlak vysoký nie je spôsobený len srdcom a žilami.

Tlak je ovplyvnený tiež pečeňou (horná) a obličkami (dolný). Srdce a žily tlaku ale trpí, pri vysokom tlaku ako inak.

Liečenie: Medvedí cesnak-tinkt., Divoký Ľan Ľaničník, HYPER T+T (dopisuje sa), Egyptská rasca 250ml. (Černuška siata)
Možná príčina: Dlhodobo nevyriešený citový problém.
Pozitívne tvrdenie: S radosťou sa zbavujem minulosti. Som uzmierený.

Krvný tlak nízky nie je spôsobený len srdcom a žilami.

Liečenie: Víno, káva, Guarana, triptofan

Možná príčina: Málo lásky v detstve. Prehra. Pocit, že nič nemá význam, pretože sa to aj tak nepodarí.
Pozitívne tvrdenie: Som ochotný žiť vo večne harmonickej prítomnosti.

Kurie oká nie sú od malých topánok, mávajú je totiž aj ľudia s kvalitnou obuvou alebo chodiaca v sandáloch či boso.

Sú od HPV vírusov.

Liečenie: ANTI V 100 tabliet, 100 kapsúl.

Lakeť je keď vynecháme úrazy, záležitosť čriev, rovnako ako ramená.

Pri nohách je od bedrových kĺbov odvodzovaný vzťah ku žlčníku a močovým cestám.

Liečenie: Sibírska huba Čaga tinkt., Ivan čaj – Vrbovka úzkolistá.
Možná príčina: Predstavuje zmenu a prijímanie nových životných skúseností.
Pozitívne tvrdenie: Ľahko sa prispôsobujem novým skúsenostiam , smerom a zmenám.

Lámavé a štiepivé nechty predstavujú ochranu.

Nie sú len z nedostatku minerálov. Signalizujú poruchu obličiek. Obličky sú zodpovedné aj za stav vlasov. Bohužiaľ oprava štiepiacich sa nechtov trvá dlho, tiež pol roka. Takže už sa mi stalo, že nedočkavá pacientka mi prišla povedať: “Cez štyri mesiace ste do mňa lial tie svoje hnusné čaje, a nič sa nezlepšilo. Potom som sa na vás vykašľala a ono sa to za mesiac spravilo samo, nič neviete! “Možno mala pravdu, pretože vlasy a nechty sú keratín predovšetkým a kolagén a na ich tvorbu potrebujeme VITAMIN – C a kolagén – koža, huspeniny, tlačenka, kolienka.

Liečenie: SCHINDELEHO MINERÁLY, NOSPOR, KOLAGÉN+ KURKUMA.

Lupienka a iné dermatózy nie sú chorobou kože.

To sa len na koži prejavuje priotrávenie človeka a zlá funkcia čistiacich orgánov. V prípade zanesených čriev, bez zvyškovej výživy s nadbytkom sacharidov a nedostatku surovej zeleniny a inej vlákniny zo semien je
vhodné PSYLIUM. Musí sa liečiť zvnútra a mazanie mastičiek na koži je len doplnok, ktorý má dôležitosť snáď len ako pochybné kozmetikum. Však to tiež pomáha ako pri vani vrátka. Infekčné dermatózy

Liečenie: (mykózy – NOSPOR) hnisavé NEEM.

Možná príčina: Strach, že mi niekto ublíži. Umŕtvovanie zmyslov a ega. Odmietanie prijať zodpovednosť za vlastné city.

Pozitívne tvrdenie: Žijem preto, aby som sa radoval zo života. Zaslúžim si v živote to najlepšie. Mám sa rád.

Malé mozgové príhody a “mŕtvica” nie sú chorobou mozgu. Sú chorobou vedomia.

Je to problém krehkých žíl a mozog to len “odnáša”. Kuchári a stravníci nevedia, že krehkosť ciev spôsobuje nadbytok teplom poškodených tukov omega 6 za súčasného nedostatku teplom nepoškodenej omega 3 tuku. A nedostatku P vitamínu.

Príčinou: je nevyvážená výživa. Týchto dôležitých zložiek je extrémne málo a extrémne veľa sacharidov a teplom poškodených tukov ! ! ! ! ! !

Liečenie: Ginko Biloba, Altajský Rakytníkový olej, Divoký Ľan-ĽaničníkMedvedí cesnak, granátové jablko.

Nádchy sú zavinené rovnakým problémom, že sa nenosí šál.

Spôsobuje rhinovírus ktorý sa aktivuje iba vtedy ak telo má málo (L) Se, Zn, vit. Ckomplex a Déčka. 

Možná príčina: Niečo alebo niekoho som niekde nezvládol, scvrkli sa mi obličky … Ja by som mal hľadať, čo kde mám nevyriešené a tým sa mi vyrieši problém s nádchou. Vždy to znamená hľadanie cesty v sebe. Ak mi tečie z nosa, sú to obličky, ktoré naznačujú, že nejakú informáciu alebo človeka event., sme nezvládli. Keď dušička začne strádať, orgány jeden za druhým postupne vypovedajú službu, alebo zhoršujú svoju aktivitu. Žlčník a pečeň sú tzv. lapačmi všetkých našich zážitkových problémov.

Liečenie: Výborne účinkuje Malavit, tinktúra z Ruska, ktorá ani neštípe. A
nadbytok sacharidov.

Opuchy členkov nie sú od námahy nôh.

Predstavujú zábrany a stagnáciu v citovej oblasti. Sú od obličiek, močových ciest, od srdca a žíl. Vplyv srdca sa viac prejavuje v lete, vplyv obličiek prevažuje v zime, ale vždy je potrebné liečiť oba orgány, aby spľasli nohy.

Liečenie: LECITÍN – MAGNÉZIUM, Medvedí cesnak tinkt., KARNITÍN, DRASLÍK. Mg laktát s Ginkom.

Možná príčina: Čoho alebo koho sa nechcete zbaviť?

Pozitívne tvrdenie: Rád sa zbavujem všetkého minulého. Je to bezpečné. Som slobodný.

Paradentóza nie je od veku, ako mi hovoril ten môj lekár a ukazoval na rádoby žartovný obrázok s motívom “Proti veku nie je lieku!” Iste ste si všimli, že parodontózou trpia aj mladí ľudia, a že to teda len tým vekom nebude. Pre Tvoju vzdelanosť – para dont – vedľa zuba – para dont óza – zápal zubných lôžok a okostnice.

Liečenie: Malavit-protizápalový, antibakterialny roztok-50ml, Sibírska zubná pasta bez flóru!

Možná príčina: Hnev na vlastnú nerozhodnosť. Od slov ďaleko k činom.

Pozitívne tvrdenie: Som so sebou spokojný. Vždy sa rozhodujem správne.

Pečeň ďalšou poverou je to, že môže byť zlá len od alkoholu.

Ak niekomu diagnostikujem zlú pečeň, často sa dozviem “to bude omyl, ja nepijem” a dotyčný (-á) len demonštruje, že nevie, že pečeň je len taká, aká nám nadelili predkovia, ak sme si ich nejakými jedy nezničili sami, prípadne s láskavým prispením medicíny. A pritom poznáme pijanmi s relatívne zdravými pečeňou zrovna ako abstinentov s pečeňou „nadranc”.

Choroby pečene: Vírusy A,B,C,D,E,F – hepatitídy – zápalové. Teplom poškodené tuky, vírusy aj E-B, alkohol a nadmerné množstvo sacharidov musí pečeň veľmi pracne a namáhavo pretvoriť na tuky spolu tvoria bahno v žlčníku a to zahusťovaním sa pretvorí na “kamene” – konkrementy. Jedy zvyškové agrochemikálie z cereálií a ryže, priemyselne pestovanej zeleniny. Vždy všetko dôkladne namočiť do roztoku Jedlej sódy aj mäso a dôkladne vyprať, vyumývať.

Liečenie: Sibírska huba Čaga tink. a HEPAN protect, Egyptská rasca olej 250ml.

Možná príčina: Sídlo hnevu a primitívnych emócii. Neustále sťažnosti a nadávky. Pocit, že ste zlí.

Pozitívne tvrdenie: Poznám iba lásku, pokoj a radosť

Roznášajú radosť do života.

Nie je to z prebytku cholesterolu. Je to naopak z jeho nedostatku, a spravíte to okrem iného práve konzumáciou vajec, ak na ne máte chuť, alebo kožou z pečené hydiny, aj keď to znie ako opak toho, čo nám tvrdí biela medicína. (Dodatok) Hustý – nežiadúci dlhoreťazcový cholesterol to je ten teplom poškodený – oxidovaný ako 4 ročná smradľavá bravčová masť. Pevnosť cievnej steny nie je daná tukmi ale dostatkom vitamínu P, ten je najdôležitejší pre pružnosť ciev. Ak je dostatok vit. P a C-komplex, pečeň vyrobí dostatok lecitínu a elastínu. Cievy nepraskajú, iba v maternici pri menzese – je riadené hormonálne. To nejedna nepozná sama seba a robí sprostosti a sú hašterivé 1. x, 2.x o 2 týždne neskôr na začiatku ovulácie zvládli by aj 20 chlapov ak by mohli a nemali zábrany. 1-2 dni pred potrebujú kolík 3 – 5 x denne a vtedy Ťa pochváli.

Liečenie: Divoký Ľan-Ľaničník, Pijavicový balzam 200ml – krč.žily, Včelí med s rutínom

Pozitívne tvrdenie: Napĺňa ma radosť. Prúdi mnou pri každom údere srdca.

Ak mi tečie z nosa, sú to obličky, ktoré naznačujú, že nejakú informáciu alebo človeka event., sme nezvládli.

Liečenie: Ferment. tekutý Včelí peľ, Čaga tekutá na vnút. použ., Malavit tinkt. antib. roztok – neštipľavá tinktúra plná esencii,, kvapkať do nosa (Rusko).

Možná príčina: Problémy s prostatou (huba Maitake, Ferment. tekutý Včelí peľ) nasvedčujú neusporiadaný vzťah v rodine. Niečo alebo niekoho som niekde nezvládol, scvrkli sa mi obličky … Ja by som mal hľadať, čo kde mám nevyriešené a tým sa mi vyrieši problém s nádchou. Vždy to znamená hľadanie cesty v sebe.

Pozitívne tvrdenie: S veľkou dôverou v seba nachádzam cestu a silu a harmonizujem svoje vzťahy v láske a pochopení. Keď dušička začne strádať, orgány jeden za druhým postupne vypovedajú službu, alebo zhoršujú svoju aktivitu. Žlčník a pečeň sú tzv. lapačmi všetkých našich zážitkových problémov.

Tenisový lakeť nie je od námahy, ani pracovnej, ani športovej.

Znamená to len, že nie sú v poriadku črevá. Ale námaha to môže ešte zhoršiť, prirodzene. Lakeť vnútorné, to je bližšie k telu, je ovplyvňovaný tenkým črevom a dvanástnikom, (čo je stále tenké črevo, ale ktosi v Anglicku kdesi na pitevni túto časť, ktorá tvorí prechod medzi žalúdkom a vlastným črevom kedysi zmeral a nameral rovných dvanásť palcov; odtiaľ meno), a lakeť vonkajšie, to je ten čo sa do neho vždy buchnete, má na starosti tiež črevo, ale hrubé. A aby to nebolo také jednoduché, teda vedzte, že ak vlastníte “tenisák” na pravom lakti, potom sa do hry zapojili viac pečeň a žlčník prípadne žlčovody u tých, čo už žlčník nemajú. Ľavá strana je viac ovplyvnená pankreasom, takže väčší výskyt môže byť u cukrárov a porúch sa stolicou, prípadne u hemoroidov.

Tzv. Tenisový lakeť nemá nič spoločné s vyššie vymenovaným a ani s lakťom. Je to zápal úponov svalstva ovládajúcich pohyb prstov ! ! !

Najčastejšie ukazováka a prostredníčka. Menej často úpony vretenového svalu umožňujúceho vytáčanie dlane von a dnu.

Liečivé produkty: ČAGA tek. – sibírska huba, balzam Biele mumio, balzam Čaga, Muravivit – mravčí jed, jazvečí tuk

Možná príčina: Vnútorný nepokoj. Potreba dlhodobejších problémov rozriešiť a stráviť.

Trieslová prietrž nie je spôsobená len fyzickou námahou, mnoho ľudí sa namáha a prietrž má len malá časť z nich, ale väčšinou povolí v mieste, kadiaľ prebieha meridián pečene a obličiek (L) Čaga – sib. huba. Keď sa pozriem na pár ľudí, ktorých poznám a majú trieslovinovú kýlu, vždy tam nájdem väčšie či menšie poruchu pečene alebo obličiek, poprípade slinivky či žalúdka. Je mi to až trápne, že podľa mňa za veľa vecí môžu tieto orgány, ale poznám také, čo vinu za všetko dávajú chrbtici a tiež im to prechádza. Čím je asi daná pevnosť svalstva? Dostatkom cukrov či tukov azda ? Nie tak náhodou dostatkom brydze, kozieho syra, tvarohu, tvdých syrov a veľkým množstvom strukovín?

Liečenie: SPEVNENIE SPOJIVOVÝCH TKANÍV a HIRNEOLA + ALKAMIN sú výborné! Mumio, Schindeleho minerály

Možná príčina: Roztržky, napätie, váha povinnosti a zodpovednosti. Nesprávne smerované tvorivé vyjadrenie.

Pozitívne tvrdenie: Moja myseľ je láskavá a harmonická. Mám sa rád a som so sebou spokojný. Môžem byť sám sebou.

Ulceróza, inak vredová choroba.

Vredy žalúdočné a dvanástnikové:

Veľmi často problém na dvanástniku, nie je od nervov, ako sa nám občas laická medicína snaží nahovoriť. Je od zlej funkcie pečene, a ich partnera žlčníka, a to najmä na jar. Nadbytok sacharidov vo večeri premnožuje Helikobakter pylori a ten nahlodá sliznice 12-níka a spôsobuje vredovú chorobu. Kuchár, čo pchá zemiaky, ryžu, cestoviny, múky a iné sacharidy do večere – trávi rodinu tým, že takou výživou nepodporuje zdravie stravníkov ale patogény v nich. Ostatné je otázkou času kedy vredy, kedy rakovina z pripálených tukov ! Zato jesenné vredy sú od rovnako zlej funkcie pankreasu. Je samozrejme možno ešte variant, že pankreas s pečeňou sú na tom už tak zle, že nerozoznajú ročné obdobia a hnevajú sa priebežne. (Tých prípadov pribúda takmer kvadraticky, hlupáci čo sa nestarajú o seba ale o plný bachor.) Vredovej choroby dvanástnika neliečime krupicovú kašu s mliekom a mliečnou diétou, ako mi naordinoval ten MUDr, čo som k nemu chodil. Ak nejakú kašu, potom jedine z ovsených vločiek, a je vhodnejšie, keď je vodová než s mliekom. Potom ale len ľahké jedlá, radšej zeleninová, ale najlepšie je si diétu vyskúšať v zmysle “jem to, čo mi robí dobre.” Krupicová kaša je ťažké zúfalstvo, od toho, kto ju naordinoval, (a znamená to len, že svojej profesii nerozumie,) aj pre toho kto ju zjedol. Bolesť dokáže stlmiť malá Plzeň. Čaje sú jasné, budú to tie na pečeň a žlčník alebo na pankreas, prípadne oboje, čo je väčšinou lepšie. Je vhodné ich doplniť skorocelom, ktorý pomáha hojiť sliznicu, prípadne repíkom, alebo pri dobrej znášanlivosti aj harmančekom.

Liečenie: Rakytníkový olej Altajský! a taktiež GASTROOPTIMAL nás zbaví vredov žalúdku aj 12 -ka, ale nie našej hlúposti ! 

Možná príčina: Strach. Silné presvedčenie, že nemáte žiadnu hodnotu. Čo vás zožiera?

Pozitívne tvrdenie: Mám sa rád a som so sebou spokojný. Som uzmierený. Som pokojný, všetko je v poriadku.

Nie je spôsobená ani baktériou Helicobacter pylori, ako sa nám snažia nahovoriť niektorí ďalší lekári. Táto baktéria je bežnou súčasťou našej črevnej mikroflóry, kde sa vyskytuje v malom množstve. V črevách je bytostne dôležitá, ale v 12-ku nesmie byť ! Pokiaľ dôjde k zhoršeniu funkcií pečene či pankreasu, alebo zvýšený prísun sacharidov večer nežiadúci, potom sa zákonite zmení aj kyslosť či zásaditosť (acidobázická reakcia) na slizniciach a zmení sa zloženie mikroflóry. 

Helicobacter sa premnoží, pretože vznikne pre neho vhodné životné prostredie, ktoré je súčasne ale nevhodné pre sliznicu dvanástnika. Preto dôjde k poškodeniu sliznice toho istého, a premnoženie Helicobacter je len sprievodným javom, ktorý ale ani zďaleka nie je prvotnou príčinou. Prvou príčinou je sprostá hlava ktorá sa nenaučila rešpektovať skutočné potreby tela. Prepcháva ho škodlivinami a nedopraje potrebné ! Liečenie vredových chorôb pomocou bizmutu je už odskúšané veterinárnej medicíne asi štyridsať rokov, a v niektorých krajinách sa bizmutom liečila prasiatka.

Úspešne a je známe, že aj niektorí lekári ešte v nedávnej dobe tento prvok používali v humánnej liečbe so slovami: “Je to síce zastaraná záležitosť, ale funguje to.” Najrýchlejšie zaberá: na raňajky lalok s viaczrnným chlebom dôkladne rozkúsaným najesť sa do sýta a večer 1 surový zemiak o veľkosti vajíčka nastrúhaný zjesť nič viac ! ľahnúť do postele skôr a výdatne do vyčerpania pomilovať sa a spíte ako Dudok !

POTOM

Liečenie: Rakytníkový olej Altaj, Čaga sib. huba tinkt., Céder olej so živicou.

Možná príčina: Strach. Silné presvedčenie, že nemáte žiadnu hodnotu. Čo vás zožiera?

Pozitívne tvrdenie: Mám sa rád a som so sebou spokojný. Som uzmierený. Som pokojný, všetko je v poriadku.

Liečenie: MALAVIT antib. tinkt. Rusko, LICEPA, NEEM Aj POLYARTRITÍDA pomôže. 

Nevyliečite ich tým, že ich vytrhnete. Treba normalizovať funkciu pečene a pankreasu, tým sa normalizuje kyslosť či zásaditosť slizníc a streptokok, či stafylokok nebude mať vhodné prostredie pre svoju existenciu a sám sa z mandlí stratí. To je pravda, ale odkiaľ vziať zásady, keď všetky sacharidy sú kyselinami, tuky sú mastné kyseliny, mäsá a iné bielkoviny tvoria kyselinu močovú. To ľudské telo má byť kúzelník, keď kuchtík všetko pokašle kyselinami a to ešte očakáva pochvalu, lebo to je chutné??! To radšej ostať hladný ! Z toho majú úžitok obaja a neublížia si ako extrémne kyselinotvornou výživou ! A treba zápaly riešiť, vylúčiť tepelne upravený slnečnicový olej.

Súčasne je potrebné povzbudiť funkciu obličiek. Tie netreba povzbudzovať, nutné je veľa piť, v tomto prípade – 4-6 litrov, ony vedia potom čo majú robiť.

Ale bez dostatku tekutín to nie je možné ! ! ! ! Po antibiotikách síce menej odolný streptokok zdochne, ale ten odolnejší predsa len v nejakom počte prežije a ak ste súčasne neliečili prostredie, potom sa znovu vykultivujú do plného počtu. Lenže už vzdoruje antibiotikám!!! Pokiaľ mu potom tie mandle predsa len uštipnite, potom sa jednoducho presťahuje na ktorékoľvek iné miesto v tele. Najčastejšie obličky, srdce a klky tenkého čreva potom je z toho AKNÉ ! A máte ďalší problém. Ale nikdy nie je na závadu obmedziť, alebo ešte lepšie zastaviť prísun sacharidov, ktorými sa ten streptokok alebo zlatý stafylokok a podobní prevíti vyživujú. My ich živíme. Ak je vo výžive dostatok Tymiánu, Pamajoránu (oregano), (Koreniny pre zdravie) surového cesnaku, ZINOK a SELÉN z pšeničných klíčkov a skorocelu, C-vit. zo šípok – C-komplex , Kiwi, Aceroly, Kapustovitých, patogény nemajú šancu celé desaťročia, ledaže ich kŕmite večer sacharidmi – keď ich už telo nechce, s “radosťou” ich zúžitkujú patogény na svoje premnoženie – premorenie !

Možná príčina: Strach. Potláčané emócie a tvorivosť.

Pozitívne tvrdenie: Moje dobro prúdi bez prekážok. Svojim prostredníctvom vyjadrujem myšlienky pochádzajúce od Boha. Som uzmierený. 

Symbolizuje pohyb a uvoľnenosť.

Liečenie: Muravivit, Čudo chaš balzam, Čaga balzam. Výborne účinkuje Biele mumio balzam

Na malíčkovej strane je to tenké črevo, pľúca, na palcovej strane, bližšie chrbta ruky, hrubé črevo. To, čo sa označuje ako “karpálny tunel” – zápal šlachového tunela je od nedostaku tekutiny v ňom – maziva kolagén I. typu ako následok nedostatku vitamínu C, iba za jeho dostatku.

Pozitívne tvrdenie: Všetky svoje životné skúsenosti ľahko zvládam s láskou a múdrosťou.

Žalúdok a hrubé črevo

Sú kontrolované strachom. „Zažíva myšlienky”.

Liečenie: Altajský liečiteľ, Rakytníkový olej Altaj, Čaga sibírska huba tinkt.Mumio, Včelí peľ ferm. tek, sa tvorí. …..sú to kardiovaskulárne záležitosti. Cez meridián hrubého čreva nás môže bolieť rameno.

Možná príčina: Keď sa mi začína objavovať nejaký problém s hrubým črevom – hemoroidy, zápchy, atď., potrebujem si uvedomiť svoj strach. Čoho sa bojím??:) Nejaký duševný problém neviem „stráviť”. Je to asi takto: strach sa prejavuje zvieraním žalúdka a to má vplyv aj na iné orgány. Strach vám ťahá krk – aj sa hovorí, že strachom mu zovrelo hrdlo.

Pozitívne tvrdenie: Ľahko a prirodzene zažívam Život. Zuby predstavujú rozhodnutie. Kazivosť zubov a tvorba “hnisavých vačkov”, chobot

Predstavujú rozhodnutie.

Kazivosť zubov a tvorba “hnisavých vačkov”, chobotov v ďasnách, je spôsobovaná kvalitou funkcie vnútorných orgánov – žalúdka a zložiek výživy podporujúcich imunitu. Tieto funkcie sa u starších ľudí postupne obmedzujú a spomaľujú, preto tá povera o veku. Množstvo starších ľudí však na paradentózu ani ďalšie zubné problémy netrpia, pretože ich vnútorné orgány dokážu fungovať a “vzdorovať veku”, a naopak, aj mladší orgány môžu byť choré či inak zle funkčné a sú tu problémy u “mladších zubov”. Takže rezáky sa môžu kaziť od premnoženej patogénnej flóry ústnej dutiny obličiek a močového mechúra (L) Himaláj čaj VARUNA, za očné zuby môžu pečeň so žlčníkom, predstoličky sú ovplyvnené pankreasom a žalúdkom, stoličky ovládajú pľúca a hrubé črevo a zuby múdrosti majú v správe srdce s tenkým črevom – to je prepojené iba z hľadiska nervových signálov.

Liečenie: Enzým komplex Tachyon 120tbl., VIRONAL, Malavit tinkt.Lipofág enzým komplex, Mumio.

Možná príčina: Dlhotrvajúca nerozhodnosť. Neschopnosť analyzovať myšlienky a robiť príslušné rozhodnutia.

Roznášajú radosť zo života.

Pozitívne tvrdenie: Napĺňa ma radosť. Prúdi mnou pri každom údere srdca.

Liečenie: Divoký ľan – Ľaničník, Medvedí cesnak – tinkt., Včelý peľ ferment. tekutý.

© 2021 Best of Natur. Všetky práva vyhradené.

Zoznam prianí

Produkt Product name Cena Stock status
No products added to the wishlist
X